O nás

Stará História

Štúdio Kobka založil v roku 1999 Michal Taliga a ako miesto si vybral na tú dobu priaznivé priestory OSP Martin.
Meno Kobka získalo podľa charakteristických čŕt historicky známych podzemných kobiek , pretože samotné sa nachádzalo v podzemí.
Team Kobky tvoril aj uznávaný zvukár nielen na metalovej, ale aj modernej pop- rockovej scéne, Dušan Šimurdiak. Jeho pričinením vzniklo mnoho výborných skladieb mnohých zvučných kapiel ako sú:
MALEVIL, CHIKI LI KI TU-A, ARZEN, EXOT, APPENDIX, PRÍPAD EWI BURDOVEJ, PAR AVION, HOW?NO!CUC, ODPAD, CALY JUGA, THE CRYPT, ODYSEA, PROTEST, IVISIBLE ORCHESTRA, HORSKA CHATA, VĽKÝ DOM, TUMOR, THE CODE, S.R.O, DARK WOOD, DRUHÁ LIGA, NÁHODNÍ POCESTNÍ, SARKAZMA, DAMON…………..a mnoho ďalších.
Štúdio v tomto zložení fungovalo do začiatku roka 2004.

Nová História

Rok 2005 priniesol veľké zmeny, v rámci ďalšej existencie štúdia.
Aby štúdio s takým dobrým zvukom a menom nezaniklo, ožilo opäť, už pod vedením Štefana Kucharčíka a Miroslava Dírera na úplne inom mieste.
Spoločne s Vašom Benkom / zanietencom pre dobrú hudbu / tvoria “team”, ktorý sa každodenne snaží posúvať hranice zvuku smerom hore. A je nepísaným pravidlom, že za tie roky novodobej histórie sa kvalita zvukového výstupu každoročne zvyšuje a v súčasnosti môžeme už bez namyslenosti povedať, že naša kvalita dokáže konkurovať špičkovým nahrávacím spoločnostiam.
Na zvukárskych stoličkách stabilne sedí Dušan Šimurdiak a Braňo Baják.

Na inom mieste tejto webstránky sa môžete oboznámiť s množstvom kapiel, ktoré u nás nahrávali. A keďže naše štúdio je presvedčené o tom, že každá poctivo odmakaná hudba si zaslúži kvalitnú finalizáciu, naše dvere majú otvorené všetky druhy žánrov a hudobných smerov. Nevyhýbame sa ničomu a ak sa objaví niečo nové, vždy to vnímame ako cennú výzvu. Jedine tak mohli vzniknúť kvalitné nahrávky heavy-metalu, punck rocku, pop rocku, folklórnych súborov, ľudových skupín, HIP-Hopu, Rap-u, scénickej hudby, sakrálnej hudby , hovoreného slova ale i nahrávky ďalších hudobných žánrov, na ktoré môžeme byť právom hrdí.

Na minulosti sa dá stavať, ale nestačí na nej len tak stáť. Popri vysokej kvalite nahrávania, mixáže a masteringu sa snažíme pravidelne rozširovať našu škálu ponúkaných služieb.
Už teraz je pre nás samozrejmé ponúknuť kompletnú výrobu diela. Máme za sebou radu úspešných finalizovaných CD a DVD. Váš zvuk dokážeme kvalitne nahrať, zmixovať, zmastrovať a vydať v ľubovoľnom počte nosičov / CD, DVD…/. Samozrejmosťou je kvalitný obal vo veľmi širokom spektre vyhotovení – ( jewel box, slim box, digi pack, pošetka…).
Vaše dielo Vám dokážeme zaregistrovať v autorských organizáciách SOZA a LITA.
Pre cezpoľných muzikantov „z celého šíreho poľa“ máme k dispozícii príjemné ubytovanie v bezprostrednej blízkosti štúdia.

Pre začínajúce – debutujúce kapely máme extra podmienky ako pre nahrávanie, tak i produkciu ich diela.

Vy máte nápady a sny, ktoré my dokážeme zrealizovať vďaka výbornej technike a teamu, ktorý vie čo má robiť.